• images/bar/eco.jpg  Doğa bizim hizmetimizde; öyle kalması için temiz enerji kaynakları kullanıyoruz.

 • images/bar/r4.jpg  Intech Global Rüzgar Türbinleri ile düşük hızdaki rüzgardan yararlanarak enerji üretebilirsiniz.

 • images/bar/g1.jpg  Güneş enerjisi santralleri şimdi her zamankinden daha uygun maliyet ile hızlı ve kolay kurulabilmektedir.

 • images/bar/r2.jpg  Intech Global Rüzgar Türbinleri rüzgarı her yönden alarak en yüksek verimde çalışır.

 • images/bar/g2.jpg  Müstakil evde ve apartmanlarda kendi elektriğinizi üreterek kısa zamanda tasarruf edebilir, fazlasını devlete satabilirsiniz.

 • images/bar/r3.jpg  Dikey eksenli rüzgar türbini tarlaları düşük irtifada yüksek verimle çalışabilirler.

 • images/bar/g4.jpg  Yenilenebilir enerji santralleri yaşama alanları ile iç içe kurulabilmektedir.

 • images/bar/h1.jpg  Hibrit enerji sistemleri ile daha stabil elektrik üretebilir, yatırımınızın geri dönüşümünü daha hızlı alabilirsiniz.

 • images/bar/r1.jpg  Intech Global dikey eksenli rüzgar türbinleri kırsal ve kentsel yerleşim yerlerinde kullanıma uygundur.

 • images/bar/g3.jpg  Yenilenebilir enerji sistemleri sayesinde enerji üretilirken CO2,SO2,NO2 salınımı minumum seviyede olduğundan doğaya zarar vermez.


Intech-300W Intech-1kW Intech-2kW Intech-5kW Intech-10kW Intech-50kW


Intech Global Rüzgar Türbinleri
Intech Global, yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgar enerjisini, elektrik enerjisine çeviren rüzgar türbinlerinin bir çeşidi olan dikey rüzgar türbinlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Dikey eksenli rüzgar türbinlerinin alışılmış rüzgar türbinlerinden ayıran özelliği kanatlarının yerleşimindeki farklılığa dayanmaktadır.
Tasarım
Intech rüzgar türbinlerinde kanatlar dikey eksene paraleldir ve türbini taşıyan direğin etrafında dönmektedir. Sahip olduğu bu tasarım ile rüzgar türbinleri aerodinamik olarak avantajlara sahiptir. Türbinler her yönden aldığı rüzgar gücünü kanat yüzeylerine eşit olarak dağıtır. Böylece yüksek verimli ve kapasiteli rüzgar enerjisi elde edilmektedir. 300W ila 50kW güç aralığında elektrik enerjisi üretme kapasiteli rüzgar türbinleriyle farklı kullanım yerlerinde şebekeye bağlı ve şebekeden bağımsız sistemlerde kullanılabilmektedir. Intech rüzgar türbinleri sahip oldukları estetik görünüm ve sessiz çalışma şartlarıyla yaygın kullanım alanına sahiptir. Doğal yaşam üzerinde olumsuz etkisi bulunmayan türbinler; bina çatıları, çiftlikler, villalar, fabrikalar ve benzeri yerlerinin yanı sıra yenilenebilir enerji santrallerinde de kullanılabilmektedir.
Aerodinamik Yapı
Intech rüzgar türbinleri sahip olduğu kanat şekli ve profilleri sayesinde düzenli türbülans oluşturur ve yakın aralıklarla çok sayıda türbin yerleşimine imkan sunar. Aerodinamik özellikleri sayesinde yüksek verim ve performans göstermektedir. Tüm bunların yanında düşük ses seviyesinde çalışması sayesinde kentsel alanda kullanıma uygundur.
Güvenlik
Intech rüzgar türbinleri programlanabilir akıllı kontrol cihazına bağlı hız sınırlayıcı ve emniyet frenine sahiptir. Böylece sistem maksimum enerji elde ettiği dönme hızında sabitlenerek maksimum enerji eldesi sağlar. Emniyet fren sistemi 25m/s üzerinde rüzgar hızında türbini otomatik olarak durdurarak, türbin ve kanatların hasar görmesine engel olur.
Dayanıklılık
Rüzgar türbini kanatları yüksek kaliteli alüminyum alaşım malzemeden üretilerek yüksek kullanım ömrüne sahiptir. Türbini oluşturan bütün parçalar korozyona dayanıklıdır. Doğrudan tahrikli alternatörü sayesinde dişli kutusu ve düzeltme mekanizması bulunmayan türbinler minimum bakım maksimum ömre sahiptir.